Nieszablonowy relaks. Oto, jak możesz się zregenerować po treningu!

Każdy trener personalny powie ci, że regeneracja jest częścią każdego dobrego treningu. Ciało musi odpocząć, aby potem znowu ruszyć do boju o najlepszą wersję siebie. Są jednak tak ekstremalne sposoby na odpoczynek, że nawet najodważniejsi rezygnują. Jakie?

Zapraszamy – zamrażamy

Każdy z nas słyszał o saunie i wygrzewaniu się w miłym cieple. Wyciskamy tam siódme poty na zdrowie. Ale żeby wchodzić do komory o temperaturze minus 150 stopni? To oferta Chill Sauny, w której przychodzisz na chwilę aby zregenerować ciało za pomocą krioterapii. Nim jednak rzucisz się na to nowe doświadczenie, zapytaj swojego lekarza, czy nie ma ku temu przeciwwskazań.

Masaż pytonami

Takie atrakcje oferuje pewne zoo na Filipinach. Ochotnicy kładą się w specjalnym miejscu, a następnie na plecy nakładane są węże o łącznej wadze 250 kilo. Oczywiście nad wszystkim czuwają strażnicy, którzy przekonują, że każdy pyton przed zabiegiem jest karmiony dziesięcioma kurczakami. To jednak doznania dla prawdziwych twardzieli i ludzi o mocnych nerwach.

Floating – czyli zawieszenie w próżni

Wchodzisz do wanny wypełnionej woda. Potem komora się zamyka i światło gaśnie. Jesteś tylko ty, twoje myśli i ciało unoszące się na wodzie. Zabieg ten rewelacyjnie wpływa na cały organizm, regenerując go i niwelując stres. Świetnie również wpływa na stawy i kręgosłup.