Kurs wing foila na Chałupach

Jesteś miłośnikiem sportów wodnych? Próbowałeś kitesurfingu, surfingu i windsurfingu, ale nadal Ci mało? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś „tak”, to koniecznie przeczytaj o wing foilu i lewitacji nad poziomem wody. 

Wing foil w Polsce jest stosunkowo nową dyscypliną, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, przyciągając ludzi z całego kraju nad Bałtyk. Wszystko to za sprawą możliwości unoszenia się nad wodą. 

Na czym polega wing foiling? 

Wing foil jest sportem wodnym, którego siłą napędową jest wiatr. To poniekąd połączenie kitesurfingu z windsurfingiem. Jednak zamiast latawca, czy żagla mamy specjalne skrzydło zwane wingiem. Cała zabawa polega na wykorzystaniu siły wiatru i praw hydrodynamiki, które prowadzą do tzw. lewitacji. Pomimo tego, że brzmi to dość skomplikowanie, to każdy może nauczyć się tej sztuki i czerpać maksimum przyjemności z uprawiania tego sportu. 

Kurs Wing foila 

Niewątpliwie jednym z największych plusów wingfoila jest fakt, że można uprawiać go na każdym akwenie, a także w praktycznie każdych warunkach. Wystarczy niewielki podmuch wiatru, dowolny zbiornik wodny i można pływać! Osoby początkujące powinny wybierać spoty o małym zafalowaniu, ponieważ łatwiej będzie im zachować równowagę i robić postępy. W Polsce idealnym miejscem do nauki będzie Zatoka Pucka, która cechuję się szerokim oraz płytkim akwenem. 

Wing foil Polska!  

Chcąc nauczyć się pływać na wingfoilu, warto podejść do tego odpowiedzialnie i udać się na szkolenie do wykwalifikowanej szkoły. Zajęcia pod okiem instruktora gwarantują, że cały kurs będzie nie tylko efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny dla wszystkich uczestników spotu. Szkoła Kite Zone na kempingu Chałupy 3, jako jedna z pierwszych oferuje profesjonalne zajęcia z lewitacji nad poziomem wody. Na pierwszych lekcjach kursanci poznają teorie, najważniejsze zasady bezpieczeństwa, uczą się obsługiwać sprzęt oraz ćwiczą poprawną technikę. Należy pamiętać o tym, że lepiej od razu nauczyć się poprawnego pływania, niż później korygować swoje błędy. https://www.kitesurf.pl/kurs-wingfoil/ 

Wing foiling to zupełnie nowy wymiar wrażeń i emocji, które gwarantują ogromną zabawę i satysfakcję z pływania. Dlatego każdy, kto kocha sporty wodne, koniecznie powinien spróbować tej dyscypliny i poczuć, jak to jest lewitować nad poziomem wody!