Nie masz ochoty na trening? Zrób to dla swojego ciała!

Naukowcy mówią jasno – jedna godzina spokojnych ćwiczeń fizycznych sprawi, że nie będziesz się martwić chorobami jelit. Ćwicząc, dodatkowo ustrzeżesz się od depresji albo też złagodzisz jej skutki. Czy to nie dobra motywacja?

Trening leczy ciało i umysł

Nie ma ciała bez umysłu i odwrotnie. To system naczyń połączonych, silnie na siebie oddziałujących.. Wszelkie napięcia czujemy również w ciele. I podobnie, gdy jesteśmy smutni, nasze ciało również to odczuwa. I to na własnej skórze. Codzienna aktywność fizyczna sprawia, że podnosi się nam hormon szczęścia i tym samym, czujemy się o wiele lepiej.

Zapobiega rakowi

Rak jelita grubego to jedno z najbardziej śmiertelnych schorzeń w obecnym czasie. Badacze z New York Uniwersity Lagone Medical nie mają złudzeń. To codzienne ćwiczenia pomagają naszym jelitom pracować sprawnie. Wystarczy nawet godzina ćwiczeń tygodniowo, by poczuć się lepiej. A nasze jelita nam za to podziękują, bo dzięki aktywności zmniejsza się również prawdopodobieństwo wystąpienia raka jelita grubego.

Poprawia humor

Ćwiczenia męczą. I to jest niezaprzeczalny fakt. A z drugiej strony, poprawiają nastrój, sprawiają, że lepiej czujemy się w swoim ciele. I nade wszystko, dodatnio wpływają na nasze samopoczucie. Nie od dzisiaj wiadomo, że codzienne ćwiczenia niezwykle wspierają leczenie stanów lękowych i różnego rodzaju depresji. Oczywiście sama aktywność nie załatwi sprawy, jednak fantastycznie wspiera proces leczenia.