Czym jest łysienie androgenowe? Dotyczy sporej ilości mężczyzn!

Włosy i dobrze dobrana fryzura to domena nie tylko kobiet. Mężczyźni również o wiele pewniej i bardziej atrakcyjnie czują się, gdy na ich głowie jest sporo włosów. Łysienie androgenowe to przypadłość zarówno męska jak i damska. I można temu zapobiec!

Wszystko przez te geny

Naukowcy nie mają złudzeń, że większość przypadków łysienia andorogenowego ma swój początek w predyspozycjach genetycznych. Innymi słowy – gdy nasi rodzice czy dziadkowie łysieli w bardzo młodym wieku, jest wielkie prawdopodobieństwo, że i my zaczniemy. Wszystko przez osłabienie meszka włosowego, które sprawia, że nasza czupryna rzednie aż w końcu zupełnie wypada. Wszystko przez zaburzenie działania konkretnych hormonów.

Co jeszcze przyczynia się do łysienia?

Predyspozycje genetyczne to jednak nie wszystko. Łysienie androgenowe pojawia się cześciej u tych osób, które nadużywają alkoholu, palą papierosy i prowadzą stresujący tryb życia. Dodatkowo również u tych, którzy mają problemy zdrowotne spowodowane tarczycą, nadmiernym odchudzaniem, anemią, a nawet ciążą.

Sposoby na zatrzymanie

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w specjalne specyfiki zapobiegające łysieniu. Wszelkiego rodzaju wcierki, maseczki oraz specjalistyczne szampony będą mile widziane. Dodatkowo, pamiętając, że wszystko zaczyna się od wewnątrz, warto zrobić sobie szereg badań podstawowych, łącznie z poziomem hormonów we krwi i tarczycą. Kolejna sprawa to rzucenie używek, które nie wpływają dobrze na funkcjonowanie naszego organizmu. I ostatnia już, to zmiana diety na pełnowartościową i bardziej zdrową. Wystrzegaj się przede wszystkim cukru i produktów wysoko przetworzonych.