Kroki są w modzie – rób ich jak najwięcej!

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się mierzenie przebytych kroków w ciągu doby. To bardzo ciekawa moda, jedna z nielicznych, które służą naszemu zdrowiu. Jaka jest optymalna ilość kroków i dlaczego warto je robić?

W ciągu dnia warto zrobić przynajmniej 9-10 tysięcy kroków. To dość optymalna wartość, co do której zgadza się większość lekarzy i badaczy. Nie jest to liczba, którą jest wykonać łatwo, ale jednocześnie nie powinna nas przerastać. Oprócz normalnej codziennej aktywności, jak praca, zakupy, warto wykonać jeden, nieco dłuższy spacer – około 30 minut. To już powinno dać niezły rezultat w przebytych kilometrach w ciągu dnia.

10 tysięcy kroków – czy to 10 kilometrów? Absolutnie nie, choć czasami może być to zbliżona wartość. Wszystko zależy tak naprawdę od długości Twoich kroków.

Rób kroki, gdzie tylko się da. Ta moda jest dobra dla Twojego zdrowia. I jak wielu warto powiedzieć nie i pójść pod prąd, tak tutaj warto jej ulec. Zadbaj o swoje zdrowie. Wybieraj ruch na własnych nogach. Poprawisz metabolizm, zrzucisz zbędne kilogramy, zadbasz o sylwetkę, ale przede wszystkim – poczujesz się lepiej. Twój organizm Ci podziękuje, a psychika będzie w znacznie lepszym stanie.