3 sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu. Nie musisz od razu biegać maratonów!

Kiedy masz dzień wypełniony po brzegi pracą, życiem rodzinnym i swoimi pasjami, gdy przychodzi urlop, masz ochotę tylko się położyć i nic nie robić. Jednak nawet najmniejsza aktywność będzie o wiele lepsza dla ciała, niż zwykłe leżenie. Podpowiadamy, jak odpocząć aktywnie!

Zrób coś nowego

Wraz z upływającym czasem porzucamy swoje marzenia. A może właśnie podczas urlopu warto odświeżyć swoje dawne aspiracje? Być może to właśnie to jest najlepszy czas na naukę nurkowania, jazdy na rolkach czy chociażby poruszania się w kajaku? Spróbuj więc czegoś nowego, dzięki czemu zyskasz entuzjazm i siłę początkującego. No i w będziesz się chwalić, ze coś nowego stało się wakacyjną pasją!

Zwiedzaj na rowerze

Większość europejskich miast ma w swojej ofercie rowery do wypożyczenia. Dzięki temu nie musisz wozić ze sobą jednośladu, a jednocześnie zapewnisz sobie najlepszy środek transportu. Nie będziesz stać w korkach, a jedyne za co zapłacisz, to za wypożyczenie roweru, który możesz oddać w dowolnym miejscu. Zwiedzanie na rowerze to również poznanie danego miejsca od podszewki. Wielu miejsc czy malowniczych zakątków nie zobaczysz z okien autokaru lub samochodu.

Nie zmuszaj innych ani siebie

Wakacje to czas, kiedy możemy wszystko odpuścić. Jeżeli osoba, z którą wypoczywasz, nie ma ochoty na konkretne aktywności, po prostu jej nie namawiaj. Każdy ma prawo do wypoczynku na własnych zasadach. W czasie kiedy ty pójdziesz na spacer, ktoś inny woli się powspinać. I to również jest OK!