Spędź czas z bliskimi aktywnie. To wcale nie jest takie trudne!

Zapewne spotkania przy rodzinnym stole wyglądają u większości z nas podobnie. Suto zastawiony stół wszelkiego rodzaju frykasami, do tego kaloryczne drinki i alkohol. Czy jednak można spędzić go trochę inaczej? W najbardziej ekstremalnej formie – wyjdźcie chociaż na spacer!

Z przyjaciółmi na wyprawę rowerową

Wspólny wyjazd na wycieczkę rowerową w nieznane brzmi kusząco. Jeżeli jeszcze zaplanujemy ciekawą trasę z fajnymi miejscami, a do tego nocowanie pod gołym niebem, to wyjdzie z tego świetna przygoda! Minus jest taki, że nie wszyscy znajomi zapewne będą cieszyć się z takiej formy aktywności. Ale wyjdź z założenia, że jeżeli nie chcą, to ich strata. W internecie znajdziesz sporo aplikacji z gotowymi już, interesującymi trasami rowerowymi. Nie musisz więc szukać samemu. Nic więc, tylko jechać!

Zobacz również: Po treningu musisz odpocząć. Twoje ciało to nie maszyna!

Rodzinny spacer po parku

Małe dzieci i osoby starsze zapewne nie będą chciały biegać maratonów. Jednak spokojny spacer w pobliskim parku to już co innego. Taka aktywność to rewelacyjna forma regeneracji, która z pewnością przypadnie wszystkim do gustu. I będzie zbawienna po obfitym, niedzielnym obiedzie.

A może tak na basen?

Spotkanie na basenie można połączyć z relaksem w SPA. I to jest rewelacyjne miejsce, aby spotkać się na plotki z przyjaciółką. Nie tylko spalicie kalorie pływając w basenie, ale i zregenerujecie siły podczas masażu całego ciała czy wizyty w saunarium. Upewnij się jednak, że nie masz żadnych zdrowotnych przeciwskazań.

Wycieczka krajoznawcza

Wsiądźcie w samochód i jedźcie do ciekawego miejsca. Być może taka forma spędzania wolnego czasu z bliskimi bardzo odbiega od standardów, jednak wyjdzie wam na zdrowie. Nie tylko poruszacie się trochę z korzyścią dla ciała, ale i poznacie nowe miejsca. Brak własnych czterech kółek to tylko wymówka. Zawsze można wybrać takie miejsce, gdzie dojeżdża komunikacja miejska. I to znowu jest fajna opcja spędzania wolnego czasu.