Dogtrekking – dla kogo będzie to najlepsza aktywność?

Lubisz długie spacery ze swoim czworonożnym przyjacielem. Chcesz poprawić kondycję. Masz blisko siebie las lub fajne trasy spacerowe. Jeżeli na wszystkie stwierdzenia odpowiedź brzmi „tak”, dogtrekking jest właśnie dla ciebie. To rewelacyjny sposób na spędzanie wolnego czasu!

Niezwykły spacer z psem

Aktywność ta nie jest rzecz jasna dla wszystkich ras psów. Osoby posiadające małe Yorki czy Westy, niestety nie mogą aż tak żyłować swoich pupili. Jednak np. labradory, setery czy husky są wręcz stworzone do tego rodzaju aktywności.. Kilkugodzinne spacery z psem przypiętym do pasa na specjalnej lince, to świetna zabawa ale tez ogromny wysiłek dla właściciela oraz zwierzaka. Warto więc zacząć od małych dystansów i koniecznie monitorować zdrowie psa. W przypadku jakichkolwiek urazów czy spadku formy należy niezwłocznie udać się do weterynarza.

Kiedy na zawody?

Dogtrekking doczekał się również swoich indywidualnych imprez biegowych. Można wystartować w kategorii indywidualnej, gdzie zawodnik startuje z maksymalnie dwoma psami, oraz rodzinna, gdzie na osobę przypada jeden pies. Najczęściej są również różne kategorie odległościowe, zaczynające się od 5 km a dochodzące nawet do 40 km.

Co potrzebujesz na początek?

Nie da się ukryć, że dogtrekking wymaga konkretnego sprzętu, który nie należy do tanich. Przede wszystkim to szelki dla psa oraz pas biodrowy do dogtrekkingu. Przyda się również linka z amortyzatorem i buty dla psa, jeżeli chodzisz po górach. Obowiązkowo również turystyczna miska dla psa oraz worki na odchody.