Na czym polega trening EMS?

Jeśli po raz pierwszy spotykacie się z określeniem trening EMS, to warto byście dowiedzieli się tego, czym on jest i na czym polega.

Zacznijmy od tego, że jest to rodzaj treningu przeznaczonego do wykonywania ćwiczeń fitnessu domowego.

Trening EMS – podstawowe informacje

Wynika to, głównie z tego, że trening EMS, polega na elektrostymulacji mięśni przy pomocy specjalnych pasów, odzieży oraz urządzeń, czyli tzw. stymulatorów mięśni.

Stymulatory, zanim stały się ogólnodostępne i powszechnie pojawiły się w sklepach, były wykorzystywane przez fizjoterapeutów i zawodowych sportowców. Spełniają się one doskonale, jako rodzaj wsparcia w indywidualnym i ukierunkowanym na określone osiągnięcia, domowym treningu fitness. Wynika z tego jasno, że trening EMS, możemy przeprowadzać samodzielnie. Ważne jest jednak zanim do tego przystąpimy, dokładne zapoznanie się z instrukcją posiadanego przez na  stymulatora mięśni i lepsze poznanie jego możliwości treningowych.

W fizjoterapii, elektrostymulację wykorzystuje się jako metodę, która ma za zadanie pobudzić nerwy lub mięśnie przy pomocy impulsów elektrycznych. Impulsy, wysyłane do poszczególnych części naszego organizmu, mają doprowadzić do wywołania skurczów i pobudzenie mięśni oraz nerwów do wysiłku oraz produkcji energii. Urządzenia, jakie tradycyjnie stosowane są w fizjoterapii, różnią się nieco swoim wyglądem, od tych jakie wykorzystywane są do domowego treningu EMS.

Jednak przyjąć należy, że zasada ich działania jest właściwie ta sama. Stosowanie tego rodzaju treningu, może nam przynieść rezultaty, w postaci bardziej jędrnych mięśni ciała, spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej i wpływu na zwiększenie mocy regeneracji mięśni.

Więcej o różnego rodzaju treningach przeczytasz w portalu https://chudniesz.pl/.