Jaki wpływ na stres ma aktywność fizyczna?

Aktywność fizyczna ma nieoceniony wpływ na radzenie sobie ze stresem. Nie jest tajemnicą, że pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i cały nasz organizm.

Ciągła gonitwa, brak czasu, kłopoty w pracy lub choroba dziecka to tylko kropla w morzu problemów z jakimi musimy się zmagać. W obecnym świecie jest coraz więcej stresorów i problemów, więc bądź aktywny! Podczas ruchu wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny. Aktywność fizyczna oczyszcza umysł, redukuje stres, dodaje energii, wywołuje uśmiech na naszej twarzy Bieganie, spacery, basen, siłownia lub jazda na rowerze. Wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Rób to, na co masz ochotę i to, co sprawia Ci przyjemność, ponieważ nie warto się zmuszać do aktywności, której nie lubisz i nie chcesz kontynuować.

Łatwo się wtedy poddać i porzucić sport. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie nie tylko na sferę fizyczną, ale także na naszą psychikę. Szybko możemy zapomnieć o naszych codziennych problemach i tym samym stres zostaje choć trochę zminimalizowany.

One thought on “Jaki wpływ na stres ma aktywność fizyczna?

Dodaj komentarz