Jak ćwiczyć przy pomocy masy własnego ciała?

Sport to zdrowie, apelują media, autorzy książek i redaktorzy gazet. Działania człowieka ukierunkowane na rozwój swojego ciała, nie muszą odbywać się przy pomocy maszyn i dedykowanych sprzętów sportowych. Poznaj ćwiczenia, które pozwalają na sport bez dodatkowych akcesoriów do ćwiczeń.

Kalistenika to sposób na sport bez dodatkowego sprzętu. Chodzi w nim głównie o wykorzystywanie siły własnego ciała. Tak jak przy pompkach jesteś w stanie wyrobić sobie niezwykle silne ręce, ramiona, przedramiona, barki i kręgosłup, tak możesz wyćwiczyć całe ciało przy użycia właśnie ciężaru tego ciała. Rozwój siły i sprawności nie musi odbywać się przy zakupie dużej ilości sprzętów i akcesoriów, historia pokazuje jak kalistenika pozwala na rozwój ciała bez zbędnych rzeczy. Już w czasach starożytnych uważano, że siła płynie z ciała i umysłu, a odpowiednie wykorzystanie obu tych rzeczy pozwala na sukces.

Kalistenika to takie ćwiczenia jak: pompki, przysiady, deska lub plank, wszelkiego rodzaju wyskoki i podskoki, obroty i upadki. Wszystko co pozwala na wykorzystanie własnego ciężaru ciała do wzmocnienia mięśni ciała. Trzeba pamiętać o równowadze, tak aby ciało nie nabrało kontuzji. Ćwiczmy bo sport to zdrowie.

One thought on “Jak ćwiczyć przy pomocy masy własnego ciała?

Dodaj komentarz