Zdrowy baton proteinowy

Przygoda ze zdrowiem często zaczyna się w kuchni. To od codziennych wyborów zależy, jaki efekt finalnie osiągniemy. Zaplanowane posiłki to duże ułatwienie, jednakże w natłoku codziennych obowiązków, często zdarza się zapomnieć o drugim śniadaniu i dopada nas…niekontrolowany głód!

W pierwszej chwili mózg płata nam figle, chcemy sięgnąć po czekoladę, albo hamburgera. Dobrym i skutecznym rozwiązaniem będzie jednak baton proteinowy! To doskonały sposób na dostarczenie pełnowartościowych kalorii, które nasycą skutecznie i pomogą dotrwać do kolejnego posiłku.

Baton proteinowy posiada przejrzysty skład, dlatego może być stosowany zarówno przez wyczynowych sportowców, jak i amatorów. W dużej mierze zawiera w sobie białko oraz węglowodany, dzięki czemu ta fit przekąska bardzo szybko nasyca.

Na polskim rynku znajdziemy szeroką ofertę batonów proteinowych. Różnią się nie tylko smakiem, szatą graficzną, ceną, ale i tym, co najważniejsze, czyli składem! Nie daj się oszukać! Wybieraj tylko te przekąski, których zawartość składników odżywczych jest bardzo duża. Unikaj sztucznych barwników oraz słodzików! Zawsze kieruj się ilością białka w całym produkcie. Jeśli któryś ze składników jest niezrozumiały, nie bierz go! Twoje zdrowie jest najważniejsze!

Nie wiesz, kiedy stosować baton proteinowy? Gdy tylko przyjdzie Ci na niego ochota! Sprawdzi się zarówno po treningu, jak i jako drugie śniadanie w pracy, czy podczas przejażdżki rowerowej.