Jakie witaminy są skuteczne na zmęczenie?

W dzisiejszych czasach nietrudno o zmęczenie. Ludzie żyją w ciągłym pospiechu, brakuje czasu na sen, czy odpowiednie odżywianie.

Zmęczenie może powodować szereg problemów, dlatego warto je zwalczyć odpowiednimi witaminami.

Wpływ zmęczenia na organizm?

Zmęczenie zmniejsza efektywność w np. pracy, może powodować bóle głowy, złe samopoczucie i ciągłą senność. Przez zmęczenie organizm nie funkcjonuje prawidłowo, co może się odbić na zdrowiu. Stan ciągłego zmęczenia może w końcu przerodzić się w zespół przewlekłego zmęczenia. Przynosi ono same negatywne skutki, dlatego trzeba je szybko i skutecznie zwalczyć.

Witaminy na zmęczenie – to warto wiedzieć

Skutecznym sposobem walki ze zmęczeniem są witaminy. Pomogą one uzupełnić energię i zapewnią lepszy sen. Stosowanie odpowiednich witamin pomoże nie tylko zwalczyć zmęczenie, ale wyeliminować je całkowicie.

Czy warto brać witaminy z grupy B na zmęczenie?

Niedobór tej witaminy prowadzi do przemęczenia, a nawet wahań nastroju. Można ja znaleźć w roślinach strączkowych, orzechach, w mięsie (indyk, wątróbka), czy rybach morskich.

Witamina C a zmęczenie

Odpowiada za oczyszczenie organizmu z toksyn, które są częstą przyczyną zmęczenia. Bogate w witaminę C są szczególnie owoce cytrusowe.

Na zmęczenie witamina D

Witaminę D dostarcza samo słońce. Jednak zawierają ją również tłuste ryby, czy żółtka jaj. Jej niedobór powoduje m.in. spadek odporności oraz sztywność mięśni.

Magnez na zmęczenie

Niedobór magnezu powoduje zmęczenie i ogólne rozdrażnienie. Można spożywać suplementy zawierające magnez lub w naturalnej formie konsumować pestki dyni, banany, orzechy, szpinak, czy kaszę.

Zmęczenie a żelazo

Natlenia tkanki, dzięki czemu eliminuje ospałość i zmęczenie. Można przyjmować je w suplementach diety oraz w pożywieniu m.in. orzechach, morelach, śliwkach, kakao, rybach, wątróbce, czarnej porzeczce.

Zmęczenie – co warto wiedzieć?

Zmęczenie negatywnie wpływa na organizm człowieka, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, dlatego trzeba je szybko i skutecznie wyeliminować.

źródło: https://prowitaminy.pl/ – o witaminach i zdrowym stylu życia